«Колосок» скликає всіх! 26 квітня у Тужанівській ЗОШ І-ІІ ст. пройшов Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок». У ньому взяли участь учні 1-5 класів. Діти плідно працювали над цікавими завданнями, де продемонстрували свої знання з природознавства, біології, хімії, географії. Вони із захопленням розв’язували завдання з тем «Третя планета», «Планета Вода», Планета життя». Координатор конкурсу Федоришин Т.Є.
32 роки страшна Чорнобильська трагедія відгукується у серцях українців гірким смутком, скорботним болем, невимовною тугою. 32 роки чорний день продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Уже давно вiддзвенiли чорнобильські дзвони, але у пам’ять всього людства вони увійшли стогоном i болем душі на століття. З нагоди відзначення сумної для історії України дати – Дня Чорнобильської трагедії та з метою формування і розвитку патріотичного та екологічного виховання учнів 26 квітня у нашій школі відбулася тематична лінійка «Мужність і біль Чорнобиля», приурочена пам’яті Чорнобильської катастрофи. ЇЇ підготували і провели учні 8 класу разом із педагогом-організатором Стручинською Н.М. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління. Але життя триває. І ним ми зобов’язані тим людям, які собою закривали нас від страшної біди. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
З 2 по 22 квітня 2018 року учні та вчителі Тужанівської ЗОШ І-ІІст. брали участь у ХІІІ Всеукраїнській благодійній акції ВБФ «Серце до серця» – «Почуй світ!», головною метою якої є збір коштів для придбання медичного обладнання дітям з вадами слуху. Усі зібрані пожертви були перераховані на рахунок фонду. Колектив та учні школи отримали подяку за участь в даній акції.
З 16 по 20 квітня у Тужанівській ЗОШ І-ІІ ст. проходив Тиждень правових знань. Розпочався він із загальношкільної лінійки «Права дитини і людини», яку підготували учні 5 класу разом із класним керівником Стручинською Н.М. Класні керівники провели виховні години, бесіди, круглі столи, співбесіди, діалоги.
Заступник директора Кардаш Г.І. провела інформаційно-пізнавальну нараду на тему «Медична реформа в Україні». Бібліотекар школи Горін О.В. організувала книжкову виставку «Правопорушення».
Завершився Тиждень конкурсом малюнків «Мої права та обов’язки». Переможцями стали: І місце - Манишин С.(2кл.), Дроняк О.(2 кл.), Стручинський В.(1 кл.); ІІ місце – Стахов І.(3 кл.), Млюзан А.(2 кл.), Кулічкова В.(2кл.); ІІІ місце – Корецька О.(3 кл.), Коник В.(2 кл.), Білоус М. (5 кл.).
Його ім'я було мало відоме навіть історикам у Радянському Союзі й майже викреслено з сучасної історіографії, оскільки його життя та боротьба перекреслюють усі міфи про ОУН-УПА в роки Другої світової війни. Івахів Василь Григорович народився 18 квітня 1908 року і усе своє дитинство провів у с.Подусільна Перемишлянського району. Загинув героїчною смертю в бою з німецьким підрозділом 13 травня 1943 року під с. Чорниж на підступах до міста Колки, що на Волині. Похоронений у с. Бечаль Костопільського району. Посмертно В. Івахів підвищений до чину підполковника та нагороджений Золотим Хрестом за Заслуги І класу. Пам'ять же про одного з перших творців УПА назавжди увійшла в народну культуру, ставши словами пісні, яку донині співають як неофіційний гімн УПА в різних куточках світу. Саме Василю Івахіву і його побратимам присвячена пісня молодого повстанця Миколи Галичка (Чорногора) «Десь там далеко на Волині створилась Армія УПА». З нагоди 110 річниці від дня народження і 75-ї річниці від дня загибелі Василя Івахіва відбулась літературна композиція під назвою: «Десь там далеко на Волині створилась Армія УПА»за участю учнів 8 класу Тужанівської ЗОШ І-ІІст. Присутні мали можливість оглянути фотографії та ознайомитись із друкованими матеріалами про Василя Івахіва, які були розміщені у кутку національно-патріотичного виховання школи,а також фільм про підполковника. Виступ підготували педагог – організатор Островська О.М. та вчи
... Читати далі »
18 квітня у Тужанівській школі відбувся Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня», у якому взяли участь 16 учнів 7-9 класів. Цей конкурс дав їм можливість позмагатися з ровесниками з усієї України. Також він корисним є для всіх, хто прагне поглибити свої знання з фізики, адже фізика – це один із кращих інструментів розвитку нашого розуму.
Проблема екологічного виховання є на сьогодні вкрай актуальною. Звісно, «екологічне виховання» - це виховання любові до природи. Екологічні уявлення формуються у школярів насамперед на уроках природознавства. Знання, переведені у переконання, формують екологічну свідомість. У зв’язку з цим учні 2 та 5 класу разом із класними керівниками Гупало А.В. та Стручинською Н.М. відвідали весняний ліс, де мали змогу відпочити від занять, помилуватися первоцвітами. У невимушеній обстановці діти закріпили правила поведінки у лісі і збагатили свої знання про поширені та рідкісних рослини нашої місцевості. З екскурсії діти повернулися стомлені, але щасливі та сповнені нових вражень.
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 13 квітня у Тужанівській ЗОШ І-ІІ ст. відбувся День цивільного захисту.
Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.
Вранці відбулася тематична лінійка, яку підготували учні 7 класу разом із заступником директора Кардаш Г.І. та педагогом-організатором Стручинською Н.М. Школярі переглянули фільм «Імітація пожежі». Класні керівники провели виховні години на яких пригадали дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в школі та вдома, під час перебування у лісі.
До школи завітав заступник начальника ДПРЧ –11 Паращак В.М., який пригадав учням основі правила пожежної безпеки, розповів про нелегку професію пожежного-рятівника, а також пояснив принцип роботи вогнегасника. Учні із захопленням та цікавістю вели бесіду із гостем.
Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту нас
... Читати далі »
На весняній толоці працювали всі: і збирали сміття, і грабали суху траву, і садили кущі... Одним словом попрацювали на славу. Одним словом попрацювали на славу. Шкільна і прилегла територія чиста. Маємо надію, що такою вона залишиться і після свят.
22 березня 2018 року відзначається Всесвітній день води, проведення якого започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водними ресурсами на Землі.
Цього дня у нашій школі були проведені уроки присвячені надзвичайно важливій речовині - воді.
Учні 1 класу разом із класним керівником Корецькою З.З. провели практичне заняття на якому досліджували властивості води: колір, смак, запах, текучість, форму. Учні 2 класу (класний керівник - Гупало А.В.) переглянули відеоролик «Річки України». Третьокласники разом із класним керівником Федоришин Т. Є. підготували усний журнал «Робота води у природі». Білоус З.С. та її вихованці – учні 4 класу провели пізнавально-розважальну гру «Кожна краплина має значення». Учні 5 класу разом із вчителем природознавства Стручинською Н.М. підготували презентацію на тему «Краплина, або де ми втрачаємо воду?».