З 21 по 26 листопада у школі було проведено«Тиждень історії».
У понеділок відбулося відкриття «Тижня історії» загальношкільною лінійкою, на якій було перегорнуто одну із героїчних сторінок історії нашої країни (вч. історії Зінченко Н.І., педагог організатор Стручинська Н.М.). По завершенні лінійки, учнями 5 класу оголошено план проведення «Тижня історії».
«Можна з певністю сказати, що спровокований народ заплатив за своє змагання до свободи потоками сліз і крові» Д. Дорошенко. Таким був епіграф відкритого уроку – семінару проведеного в цей день у 9 класі вчителем історії Зінченко Н.І. на тему «Соціально – економічне становище українського населення під владою Австрійської та Російської імперій в І пол. ХІХст. і соціальні рухи». Хочеться відзначити виступи творчих груп та індивідуальні презентації учнів:
І група - Характер політики російського царизму щодо України. Посилення національного і соціального гніту. (Бережанська Д., Пташник С.)
ІІ група – (Николин А., Романів В., Дідух Д.)
Форми і характер соціальних рухів. (Гра - імпровізація «Соціальні протести»). (Мазур Р., Колібек М., Николин А., Прокоп'як Р.,)
Гра «Ерудит» (Прокоп´як Р.)
Найбільші заворушення козаків, селян та військових поселенців. (Лещук Т.)
Селянські виступи під проводом У. Кармелюка на Поділлі. (Колібек М.)
«Київська козаччина». (Павлюк В., Мазур Р.)
Одна за одною горталися героїчні сторінки історії нашої країни, пригадано події, які, можливо, стали основою для запровадження і відзначення 21 листопада «Дня гідності і свободи».
Всі ми добре знаємо, що на долю нашої країни випало багато випробовувань. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і вся в ранах, та нездолана для ворогів вона йшла під кулі, щоб залишитися непереможеною. Таким терновим шляхом дійшла Україна до сьогодення. І вже здавалось все скінчилося, давно минуло, і більш ніхто не пройде шляхом тих кривавих подій. Та не так сталось, як здавалось…
«За Україну, за її волю! Вічна пам'ять героям Небесної сотні» вчителем початкових класів Білоус З.С., та вчителем музичного мистецтва Бойко О.М. разом з учнями 3 класу було проведено свято у вівторок.
$IMAGE2$
У цей же день, учні 5-7 класів мали заочну мандрівку «7 чудес України».
(вч. історії Зінченко Н.І.)
Середа запам´яталася розгадуванням чайнвордів, кросвордів і вікториною «Українське краєзнавство. Три рази по дванадцять». (вч. історії Зінченко Н.І., 5-9 кл.)
Каменем спотикання для хлопців стало 16 запитання: Які прикраси доповнюють жіночий костюм? (коралі, ґердани, силянки, дукати, дукачі, рифи, згарди, хрестики).
Переможцями стали учні 6 класу, які і отримали заохочувальні призи. Друге місце – 7 клас, третє – у 6 класу.
Юними знавцями історичних чайнвордів і кросвордів стали:
І місце – Верес Віталіна (5 кл.)´
ІІ місце – Романів Вероніка (9 кл.), Бубенко Ліля ( 5 кл.)
ІІІ місце – Король Андрій (6 кл.)
Незабутньо – захоплююче проведено гру – змагання «Знавці історії» між командами учнів 8-9 класів (вч. історії Зінченко Н.І.)
Із рахунком 9:8 перемогу отримала команда 9 класу.
Шкільним бібліотекарем Горін О.В., та вчителем історії Зінченко Н.І. було створено книжково – журнальну виставку: «День пам'яті жертв голодомору 1932 – 1933рр», а також виставку малюнків учнів 5-7 класів на тему: «Трагічні сторінки історії. Голодомор 1932 -1933 рр.»
Загальношкільна акція «Незабудки пам´яті» і загальношкільна лінійка – реквієм, присвячені до дня пам'яті жертв голодомору 1932 -1933 років проведені у п’ятницю (вч. історії Зінченко Н.І., учні 5, 9 кл.)