Живи моя державо, Україно! (до дня пам’яті Героїв Крут)
Любіть Україну ,як вірні сини ,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини,що життя віддали,
Під Крутами всі ,як Герої.
До Дня пам'яті героїв Крут в школі пройшла тематична лінійка під назвою "Живи моя державо, Україно!". Діти переглянули презентацію ««Герої Крут. 29 січня 1918 рік – лицарський подвиг юних українців » , дізналися про трагічну подію в історії українського народу, подвиг юнаків – героїв, приклад мужності, відданості та незборимості духу.
Учнівське самоврядування
Комітет «Інформації»
Павлюк В.,Романів В.
Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ)
ГРІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу — повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем. Профілактика захворювань.
Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.
Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:
повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
загартовування та часте провітрювання приміщень;
вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препар
... Читати далі »
ДОРОГІ ДІТИ!
У зв'язку із підвищенням температурних показників та морозною погодою у нічний час на водоймах Миколаївщини сформувався льодовий покрив товщина якого становить до 5 см та становить небезпеку для перебування людей на ньому, особливо в період відлиги. Перебувати на льоду безпечно, якщо дотримуватися елементарних заходів безпеки. Однак, не усі знають, а якщо і знають, то не дотримуються запобіжних заходів на льоду, через що й потрапляють у лихо і, як би не було прикро, гинуть від утоплення. Особливо необережними на льоду бувають діти. Не завжди дотримуються обережності й дорослі. Тому перш ніж виходити на кригу або ходити по кризі, необхідно уважно оглянути її. Міцність льоду можна частково визначити візуально. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масове катання – 25 см. Заходи безпеки:
забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місц
... Читати далі »
На зимових канікулах учні 2 класу разом з класним керівником Білоус З.С. здійснили екскурсію у Трускавецький дельфінарій «Оскар».
Діти були в захваті від шоу - програми у виконанні дельфінів і морських котиків. «Морські артисти» пірнали з тренерами,катали їх на спині,а найцікавіше було те,як дельфіни малювали фарбами картину.
Учні здорові і щасливі повернулися додому. У дитячих спогадах назавжди залишиться згадка про цю поїздку.
Білоус З.С.
Учні 6-8 кл. Тужанівської ЗОШ І-ІІ ст. разом з класними керівниками Островською О.М.,Заборською І.Г.,Богун С.Б. побували на екскурсії в історичному місці Галичі,яке дало назву цілому регіону – Галичина,а також в місті Рогатині - батьківщині відомої Роксолани. Разом з екскурсоводом п. Мар'яною зробили пішохідну екскурсію центральною частиною міста Галича.
Провели оглядини Галицького замку ,який був збудований в середині XIVстоліття. Побували у церкві святого Пантелеймона. Це єдиний і найстаріший із збережених храмів Галицько – Волинського князівства.
Храм названо на честь діда Романа Мстиславича Київського князя Ізяслава , християнське ім'я якого Пантелеймон. А також побували у музею народної архітектури та побуту Прикарпаття,у якому відтворено «мікросела» чотирьох етнографічних районів Івано – Франківщини:Покуття ,Гуцульщини ,Бойківщини та Опілля.
У Рогатині відвідали дерев’яну церкву Святого Духа ,яка є в десятці цінних сакральних споруд України ,а ще кажуть,що сюди приходила молитися Настя Лісовська – Роксолана
... Читати далі »
Святий Отче Миколаю,
великий і предивний чудотворче!
Щиро благаєм тебе поспіши
до нас зі своєю поміччю,захисти
нас й усіх людей від вогню
й води , ,від голоду й пошести, від
тяжкої хвороби і несподіваної
смерти , хорони нас через ціле
наше життя…
…. так моляться до св. Миколая Напередодні свята св. Миколая, 18 грудня,у школі був проведений захід «Дарунки Святого Миколая».Провели його учні 6 класу разом із класним керівником Богун С.Б. та вчителем музичного мистецтва Бойко О.М. Запам’яталося це свято всім, адже воно цікаве й повне несподіванок через те, що св. Миколай за свою добродійну любов і щедре милосердя, вічно живе в серцях людей, коли він, Миколай, обдаровує усіх подарунками. Для всіх святий став символом щирої любові до ближнього.
Під час святкової програми, діти зачитували листи до св. Миколая ,інсценували свято в родинах,а також розіграли сценку «Мишенята», які теж чекали на подарунки , незважаючи на те,
... Читати далі »
Саме під таким гаслом 10 грудня 2015р., в День захисту прав Людини, відбулося театралізоване дійство для молодших школярів «Лисиччин магазин».
Головна героїня вистави, підступна Лисичка, порушувала права маленьких лісових мешканців. Дітям, у доступній для них формі, маленькі актори, учні 1 і 3 класів, розкрили зміст основних людських прав, зокрема, право кожного на здоров'я. Лісові мешканці змусили Лисичку зрозуміти і визнати свої помилки. Школярі гучними оплесками подякували учасникам дійства за такий неординарний, цікавий та пізнавальний урок. ... Читати далі »
27 листопада в нашій школі було проведено лінійку-реквієм "Не згасне свічка", присвячену вісімдесят другим роковинам Голодомору 1932-33 рр. в Україні.
«1933-й рік. в Україні великий голод. Не було ні війни, ні засухи, ні потопу, ані моровиці. Була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, і дітей, і ще ненароджених»,– такими словами ведуча розпочала захід вшанування пам’яті жертв голодомору.
Учасники заходу підготували розповідь про жахливі сторінки в історії українського народу, читали вірші про голод, а також було організовано перегляд відео про причини та наслідки голоду 1932-33 рр. ,та найбільше вразили драматичні інсценізації ,зокрема " Мати – Україна ", " Ідуть в гості до бабусі " , "Це остання хлібина, остання " ... Пройшовши страшні випробування, українці не зламалися і не дозволили поставити себе на коліна. ... Читати далі »