У погожий, вересневий день вчителями Тужанівської ЗОШ І-І І ст. був організований похід на озеро " Підкова " (с.Станківці). Таким чином, ми відзначили День туризму.
Учні взяли з собою продукти, які потім готували на вогні. Учасники походу навчилися розпалювати вогнище. Разом з тим, діти розважалися, грали у різноманітні веселі ігри.
Організований похід ще раз довів,що шкільна родина дружня і працьовита.
Як радісно, що все-таки є таке свято – свято Останнього дзвінка. Це перше свято для наших першокласників, які за цілий навчальний рік здружилися із своєю першою вчителькою Зоряною Степанівною, знайшли друзів, отримали неабиякий багаж знань і з впевненістю переступлять поріг 2 класу. Це четверте свято для наших четвертокласників. Їх ми можемо назвати справжніми школярами-випускниками, адже вони добре склали державну підсумкову атестацію і перейшли на навчання в основну ланку школи. Ми надіємося, що ви і надалі будете добре вчитися та ніколи не підведете свою першу вчительку Тетяну Євгенівну, адже ви – її перші випускники, ви - її перша гордість.
І це останній дзвінок для наших дев’ятикласників. Це свято присвячується їм, нашим вигадливим, талановитим, веселим і непосидючим випускникам. Дорогі випускники! Сьогодні звучить ваш останній дзвінок. У його мелодійних переливах залишиться все: і радість перших перемог, і наполегли
... Читати далі »
В Україні на державному рівні відзначався День скорботи і пам'яті жертв депортації кримських татар. Цьогоріч і у Тужанівській ЗОШ І-ІІ ст. вшановували просвітницькими заходами 71-у річницю з початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму, а саме: Пам'ятні заходи, приурочені до 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу, розпочалися із загальношкільної лінійки : «18 травня День пам'яті та скорботи з нагоди річниці депортації кримських татар. 18 травня ми всі – кримські татари». Було виготовлено учнями 1-9 класів нагрудні символічні емблеми. Учнями 5-9 класів проведена рекламна акція:«Придбай за три гривні одну із чотирьох поштову мініатюру: "Кримськотатарський воїн", "Танок Хайтарма", "Майстер мідник" та "Дюбре перших кримських ханів" - присвячені історії та культурі кримськотатарського народу. Проведено Єдиний урок пам´яті: «Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один з найбільших злочинів радянського режиму». Запрезентовано учням школи унікальні фотографії з сімейних архівів кримських татар . Відбувся перегляд фрагменту художнього фільму «Хайтарма». Вч.історії Зінченко Н.І.
Навчає мудро Біблія свята, щоб добре нам у світі проживати, треба душею вірити в Христа і маму й тата серцем шанувати. Марія Баліцька У другу неділю травня в стінах нашої школи ми відзначали свято – День Матері , на яке діти запросили своїх мам, бабусь, духовного наставника нашої церкви о. Андрія.. Розпочався захід словами ведучих (Павлюк В. та Николина А.). та презентацією ʺАнгелʺ, ,яку підготували Прокопʼяк Р., Жукевич Л, а учні 3 класу (Бубенко Л.,Верес Л, Матвійчук А.) декламували вірші про маму. Педагог - організатор Пундор О.В. показала різні долі матері – жінки. Зокрема , це було відтворено у таких сценках: ʺ Мама молиться ʺ, ʺ Коли дитя в руках тримає мати ʺ, ʺ Я повернуся ʺ, ʺ Лист матері до доньки ʺ, ʺ Шануй батька та матір свою ʺ. У дійствах брали участь і молодші , і старші учні школи . Теплі слова привітання матерям линули із уст учнів 2 класу Білоус М., Найди А., Кокош І., Бариляк А., Хомусяка М., Сторожик І., Дживи С., Базарко А. Діти вітали своїх мам, дякували їм за любов, ласку, недоспані ночі… Як завжди, окрасою свята була пісня . У залі звучали пісні ʺМамина молитва ʺ , у виконанні вч. фізики Гор
... Читати далі »
Нещодавно наші першокласники попрощалися із свою першою книжкою - Букварем. До цього свята дітки старанно готувалися. Школярі співали пісні,декламували вірші,а також познайомилися із своїми новими підручниками: Читанкою, Математикою, Рідною мовою . Дітки показували веселу Абетку. Кожна дитина з радістю говорила про значення і цінність букв. Завітали до першокласників усі ті, хто був з ними протягом всього навчального року. Це директор школи, заступник директора ,вчителі, батьки, бабусі, дідусі, братики і сестрички. Подякували першокласники не лише Букварикові, а й своїм батькам. Це вони ділили їх перші невдачі, щасливі сльози, перші радощі і перемоги, коли вчилися читати і писати літери. Дякували діти і своїй першій вчительці Зоряні Степанівні за те, що з розумінням і любов’ю вчили всьому доброму і корисному. Незабутнього враження діти отримали під час поїздки із своєю першою в
... Читати далі »
У Великодний вівторок у Тужанівській школі та на подвір’ї Станківецької церкви оригінальне святкове дійство із забавами та гаївками спільно організували учитель і музичний керівник школи Світлана Богун та Оксана Бойко,а також їмость Ярина Колібек. Вели програму Анастасія Колібек та Андріана Білодід. Діти бавилися у різноманітні ігри ,зокрема «Писанка» і «Чужа баба огірки крала». Водили гаївки і веснянки ,зокрема «У Станківцях на горбочку», «Ой,зацвіли фіялочки», «Ой,летіла пава» та інші. Родзинкою дійства стали гумористичні і тематичні інсценівки. Сценку «У Тужанівцях на Великодень» майстерно зіграли Остап Опришко та Іванна Романів у ролях Діда та Баби,а також ведуча Марія Озарко . Інсценівку «Кошик» відтворили Роксолана Дідух,Діана Дума,Соломія Садова (Писанки),Марта Бубенко (Паска),Олег Пташник(Шинка),Ігор Пундор(Масло),Святослав Опришко (Сир),Дмитро Колюда(Свічка),Іван Коник (Хрін). Найменшими учасниками великодніх забав були 4-річні Дарій Колібек та Евеліна Пундор. Вінчалося дійство віночком українських гаївок,які виконали учні 6 класу та вокальна жіноча група. Учнівське самоврядування.
19 березня на базі Тужанівської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся районний семінар вчителів музики на тему: " Музика – посередник між духовним і чуттєвим життям людини ". До школи з’їхались вчителі музичного мистецтва із 10 шкіл району. Гості відвідали відкритий урок у 4 класі на тему:" Музика води", де творча майстерність вчителя була розкрита на високому рівні. На уроці учні відтворювали звуки води за допомогою водяного свищика , трикутника; звуки бульбашок за допомогою пляшечки з соломкою, а також переглянули відеофільми " Над цими краплями води " і " Мандрівка краплини в мініатюрі ", відео кліп на муз. В.А.Моцарта " Пори року ". Бойко О.М. ,разом з вчителем образотворчого мистецтва Зінченко Н.І. , було представлено музично – мистецьку композицію із презентацією на тему: " Великдень . Народна писанка – обряди і значення " . З уст дівчат (Білодід А. та Колібек А.) линула українська пісня, наповняла серця і душі присутніх радістю та весняним настроєм , проведено майстер – клас: "швидкі " крашанки за допомогою цибулевого лушпиння . ... Читати далі »
Конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»
Дух змагання, дух суперництва живе в кожній людині. Участь у конкурсах - це спосіб для змагання з іншими в певній області інтересів. Беручи участь у конкурсі, можна завести нові знайомства або просто поспілкуватися з людьми, що мають схожі захоплення. Конкурс допомагає відволіктися від повсякденних турбот, наповнює життя приємним хвилюванням, очікуванням і розмаїтістю. Бажання перемогти, стати кращим - одна з рушійних сил, що змушує людей змагатися один з одним. А ще, - це один зі способів самовдосконалення. Створюючи конкурсну роботу, учасник розвиває свої таланти й уміння. Тим самим піднімається на щабель вище у своєму розвитку.
30 березня 2015 року ми: Колібек Анастасія (керівник Зінченко Н.І) та Білодід Андріана (керівник Бойко О.М.) брали участь у Всеукраїнському конкурсі дослідницько – експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у номінації «Народознавство та краєзнавство». Конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» про
... Читати далі »
Бути патріотами своєї держави, свідомими громадянами, людьми, які пам'ятають своє коріння, які готові стати на захист своєї Вітчизни, є бажанням учнів нашої школи. Саме тому лідери учнівського самоврядування ініціювали проведення благодійної ярмарки на підтримку нашого захисника ,Ремеза Святослава,який воює на Сході України вже майже рік. Вони залучили батьків, учнів та вчителів, і 20 березня в школі було проведено ярмарок "Допоможи солдату!". Більшість учнів (від наймолодших до найстарших) – в українських вишиванках. Продавці запрошують усіх охочих придбати у них (і тільки у них) домашнє печиво, кекси, пиріжки з яблуками, картоплею, ватрушки та інші кондитерські вироби, спечені дітьми за активної допомоги батьків. ... Читати далі »
Урочисту лінійку з нагоди відзначення 200 річчя від дня народження Михайла Вербицького провела педагог - організатор О. В. Пундор.
Є постаті в історії України, про яких знаємо багато, але є, на жаль, і такі, які з’являються, як метеорити – кілька разів на сторіччя, здебільшого, у ювілейні дні народження. Михайлові Вербицькому – 200! Саме у такі дні хочеться спокутувати незнання, брак інформації про, направду, талановитого Сина України, твір якого став стержнем оновленої нації.
Михайло Вербицький - український композитор, хоровий диригент, священик, громадський діяч, автор твору, що змінив і змінює Україну, - Гімну нашої держави – «Ще не вмерла Україна». І власне тому, учні школи провели акцію – «Співаймо Гімн України разом». Натхненно виконували гімн усі: від найменших першокласників до усіх працівників.
Про найважливіші періоди життя талановитого українця, про історію створення найпатріотичнішого твору - Гімну "Ще не вмерла Україна" розповіли вихованці 7 класу . Слухаючи про життєвий та творчий шлях Михайла Вербицького, відкриваємо для себе цілу епоху історії України. Цінуймо її, цю історію, шануймо Тих, Хто робив її просвітленою, будьмо гідними її Г
... Читати далі »